درود به تمامی همراهان عزیز ایی جهاز در این مقاله به بررسی پرفروش ترین های چینی پردیس کاشان میپردازیم و محصول جدید بن چاینای پردیس را بررسی میکنیم با ما همراه باشید.

در ابتدا به چند مورد از استانداردها و گواهی نامه های کارخانه چینی پردیس کاشان میپردازیم.

 1. پروانه کاربر و نشان استاندار اجباری ملی که در سال 1371 دریافت شده.
 2. تندیس استاندارد ملی
 3.  حضور در نمایشگاه خودرو و قطعات وابسته (تولید قطعات سرامیکی خودرو

 

تاریخچه کارخانه تقریبا به سه دهه میرسه و چینی پردیس کاشان توانسته محصولات تقریبا خوبی را به بازار عرضه کند , جناب آقای عسگریان مدیر عامل شرکت چینی پردیس کاشان میباشد.

البته این نکته مهم را نباید فراموش کرد که نسبت به رقبای خارجی این کارخانه در چند سال اخیر توانسته پیشرفت های خوبی به خصوص در محصول جدید بن چاینای خود کسب کند.

قالب های چینی پردیس عبارتند از :

 1.  پاریس :  قالبی سه گوش که برخلاف پیش بینی های اولیه که باور بر این بود کم فروش میشه , استقبال خوبی را به همراه داشت خصوصا وقتی بر روی میزهای دوازده نفره قرار میگرد هارمونی زیبایی را به میز های غذاخوری میدهد.
 2.  ایزابل : محصول نیو بن چاینای سرویس غذاخوری چینی پردیس که طرح سوپ خوری کشیده و قوری بلند آن و همچنین دیس پازل زیبایی که داره میتونه طرح جالبی را به سفره های ایرانی بدهد.
 3. الگانس : شکل ظاهری گرد کنگره که با گل های زیبا پوشش داده میشه و حس باشکوه ای را به مصرف کننده القا میکنه البته این قالب باید حتما بر روی طرح های روی ظروف بررسی های زیادی انجام شود.
 4. هرمس : قالب گرد این ظروف غذاخوری که سالهاست روی مد هست و هویچ وقت قدیمی نمیشود , ظاهری زیبا برای کسانی که محتاط هستند در انتخاب اشکال و البته قوری به شکل چراغ جادوی علی بابا که تونسته به زیبایی این سرویس اضافه کنه.
 5. رومنس : ظروف غذاخوری به شکل تپل طرحی بانمک خصوصل در سوپ خوری و قندان و سس خوری ها که حس دوست داشتنی را به مشتری القا میکنه.
 6. ونوس : شک ظاهری این سرویس های غذاخوری چهارگوش لبه تیز با طرح های کلاسیک و فانتزی هست و شیک بودن ظروف را میشه حس کرد.
 7. کایزر : پیرترین قالب چینی پردیس کاشان چهارگوش لبه پهن شده و زمینه خیلی کمی در فروش امروزی دارد یه جورایی به حالت Discountinue رفته.

 

تعداد قالب های بالا (شکل ظروف) توانسته مزیتی بر غلبه بر رقبای خود باشه و طیف گسترده ای از مخاطبان را جذب کند , البته از نظر گل های طراحی شده برای ظروف دارای طیف های تکراری زیادی بر روی ظروف غذاخوری هست که باید دقت کرد تا تفاوت را حس کرد و اکثرا در سبک های کلاسیک فعالیت دارد و از نظر قیتی طبقه متوسط جامعه را مورد هدف قرار داده.

ضعف های محصول :

 • کارتن حجیم اشاره کرد که حمل و نقل را سخت کرده.
 • رنگ سفید چینی که نسبت به رقبا سفیدی کمتری داره.

رفع عیوب بالا در محصول ایزابل جدید :

 • بک گراند محصول به رنگ شیری و نزدیک شدن به رنگ چینی های خارجی
 • ظرافت بالاتر در شکل ظاهری محصول
 • تغییر مواد اولیه از چینی به بن چاینا(نزدیک شدن به بن چاینا خارجی)
 • تقویت بسته بندی محصول

بریم سر وقت پرفروش ترین محصولات چینی پردیس کاشان :

1- دنیا فیروزه ای و طلایی

2- بهار

3-ویلیج

4- آلما در دورنگ

5-آماندا

6-پائولا

قابلیت استفاده در ماکرو و ماشین برای تمامی محصولات چینی پردیس کاشان در نظر گرفته شده است ولی محصولاتی که در آن طلا به کار رفته است بهتر است در ماکرو استفاده نشود.

طبف رنگ های چینی پردیس کاشان چند سالی هست که به سمت رنگ های عمومی تر سوق پیداکرده و از رنگ های تکراری چندین دهه قبل در حال فاصله گرفتن هست , با توجه به طرح های مدرن نسل جدید دیگر طرح های سنتی قبلی از استقبال بالایی برخوردار نیستند و ظروف دارای پس زمینه تمام رنگی شاد بیشتر طرفدار دارن که این موضوع چالشی برای کارخانه های ایرانی شده در مقابل کارخانجات ترکیه ای باتوجه به اتصال به جامعه جهانی و در دسترس بودن متخص های حرفه ای به سرعت با مد پیش رفته و درصد بالایی از بازار را به خود اختصاص داده اند .

 

در نتیجه گیری کلی از لحاظ قیمت و تنوع در قالب چینی پردیس کاشان گزینه مناسبی برای نوعروسان و مشتری ها به حساب میاد ولی اگر قصد مدرن بودن جهیزیه خود را دارید این کارخانه محصولات محدودی در این طیف را به شما ارائه میدهد , البته همه چیز هم یکجا نمیشه گنجاند هر کارخانه ای برای مشتریان هدف خود نقشه راه میکشد , و کارخانه چینی پردیس کاشان باتوجه به گذشته خود پیشرفت نسبتا خوبی را داشته که البته جای بیشتری برای به روز شدن دارند از خط تولید تا رنگ های کاربردی و مواد اولیه و خصوصا بخش های R&D که در ایران توسط مدیران اصلا مورد توجه قرار نمیگرد و همین امر باعث میشود تا نتوانند با بازارهای جهانی رقابت داشته باشند.