سلام درود به همراهان ایی جهاز تو این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که ظروف سرو و پذیرایی چوبی چی هستن و اصلا کاربردی دارند.

ظروف چوبی چند وقتی هست حضورشان در کافه ها و رستوران ها پررنگ شده , و از این ظروف برای پذیرایی و سرو غذا خصوصا فست فودها استفاده میشود.

چرا چوبی؟

این نکته بسیار مهم هست که چوب دارای گرمی و حس آرامش هست و همانطور که میبینیم در منزل و دکوراسیون استفاده از چوب باعث گرمی و انرژی مثبت در منزل میشود و آرامش و زیبایی خاصی به خانه ها میدهد, پس نمیتوان از این معجره چوب گذشت.

خوب بریم سروقت اصل قضیه

ظروف چوبی چند دسته هستند :

ظروف چوبی که برای پذیرایی استفاده میشود , این ظروف معمولا از چوب های مختلف مانند راش , گرجستان با گریدهای مختلف و جدیدا از فینگرجوینت به علت داشتن زیبایی استفاده زیادی میشود.

چرا فینگر جوینت ؟

این پالت های چوب به علت داشتن رنگ های ذاتی زیبا باعث شدن تا رنگ آمیزی ظروف پذیرایی که عموما هزینه بر هست حذف شده و درعین حال زیبایی خود را حفظ نمایند.

فینگرجوینت در انواع مختلف گردو,توسکا,سنوبر و...... وجود دارند که از چسباندن قطعات باریک چوب به صفحات پهن میرسند که البته چسبانده با دستگاه و مواد خاصی انجام میشود که نسبت به کارگاه تولیدی و چسب به کار رفته دارای مقاومت های متفاوتی هستند.

اگر در تولید این صفحات چوبی استانداردها رعایت شوند کاملا ضد آب هستند.

در اینجا چند مثال از ظروف پذیرایی میزنیم که با ترکیب چوب فینگرجوینت و بلور و فلز تولید و یا وارد شده اند.

 

در تصویر بالا سوفله خوری های چوبی که از ترکیب چوب فینگر جوینت با زیبایی های خاص و بلور و قاشق چنگال چوبی تولید شده را مشاهده میکنید این نوع چوب به کار رفته در این محصول تماما ضدآب و دارای مقاومت بالایی هستند و از هیچگونه رنگ های صنعتی در آنها استفاده نشده است.

در تصویر زیر اردو خوری چوب و فلز را مشاهده میکنیم که چوب روس فینگر شده میباشد که کیفیت بالا و مقاومت خوبی دارد و چزو برندهای خوب بازار هست.

 

این در مورد ظروف پذیرایی بود که حساسیت خاصی روی رنگ آمیزی و سلامت آن ها نداشتیم .

دراینجا میرسیم به بحث ظروف غذاخوری چوبی که برند زیر توانسته تمام رقبا را از بازار خارج کند , اولین برندی که استاندارهای بهداشت را توانست برای تولید ظروف چوبی ضد آب دریافت کند و صادارت محصولات خود را در این زمینه انجام دهد برند آماهوم بود.

این برند توانست از رنگ های خوراکی با مقاومت بالا و ضدآب برای تولید محصولات مصرفی چوبی خود استفاده کند , و در زمان نوشتن این مقاله هنوز رقیبی در بازار برایش پیدا نشده .

چوب به کار رفته فینگرجوینت گردو با رنگ بینظر و استثنائی هست که در تصاویر زیر همه چیز گویای کیفیت این محصول هست.

 

 

منم خودم اولین بار که این صحنه رو دیدم برام عجیب بود ولی بعداز تست این محصول واقعا لذت بی انتهایی بهم دست داد و  واقعا باید احسنت رو به کارخانه آماهوم داد کیفیت عالی, شستشو راحت,ماندگاری رنگ بالا .

ظرافتی که در دیس کباب و کارد و چنگال دیده میشه واقعا ستودنی هست و تا این لحظه تیم ایی جهاز نمونه مشابهی را در بازار پیدا نکرده و رقبا با اختلاف بسیار در پایین جدول قرار داردند.

 

به راحتی بنوشید و سلامت باشید و راحت بشورید بارها و بارها استفاده کنید و لذت بی انتها را ببرید .

در انتهای این مقاله نتیجه ای که میشه گرفت این هست که برای ظروف مصرفی فقط اماهوم برای سلامتی تایید شده ولی در ظروف پذیرایی میتونید از هرنوع چوب در بازار استفاده کنید چون با مواد خوراکی مایع و یا داغ برخورد ندارند.